Медведчук: Усі експертизи у цій справі були проведені з грубим порушенням законів

ОПЗЖ

Усі експертизи у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука були проведені з грубим порушенням законів

Усі експертизи у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука були проведені з грубим порушенням законів. Про це лідер опозиції заявив в ефірі телеканалу "Перший Незалежний" перед Печерським райсудом Києва у четвер, 8 липня.

"Як можна коментувати незаконні дії? Це дії, спрямовані на політичні переслідування, незаконні кримінальні переслідування, як, власне кажучи, і всі матеріали, які були викладені два місяці тому в підозрі, які повторюються зараз у клопотаннях органів прокуратури, які передали до суду. Вчора - з питання продовження строків слідства до 11 листопада, сьогодні - щодо продовження запобіжного заходу. Тобто, це ті матеріали, які незаконно обґрунтовані на неприпустимих доказах", - зазначив Медведчук.

Він додав, що фактично вся доказова база зводиться до двох частин.

"Перша частина - це висновок експертиз, які проведені незаконним органом, а саме експертною установою системи Служби безпеки України, яка підпорядкована Службі безпеки України, що, на наш погляд і на погляд адвокатів, є незаконним. Більш того, всі експертизи, наявні у матеріалах справи, проведені з грубим порушенням науково-методичних рекомендацій та інструкцій, які затверджені Міністерством юстиції України, тому вони є у контексті вимог Кримінально-процесуального кодексу неприпустимими доказами.

А друга частина полягає в тому, що "за невстановлених обставин невстановлені особи у невстановленому місці у невстановлений час і так далі, і тому подібне" – ось все звинувачення, яке пред'явлено в матеріалах підозри, яке є сьогодні і яке є не що інше, як незаконне кримінальне переслідування і політичні репресії. Ніяк інакше все це назвати не можна", - заявив Віктор Медведчук.

Раніше народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін повідомив, що президент України Володимир Зеленський нагородив державними нагородами експертів СБУ за незаконне складання та надання завідомо неправдивих експертних висновків.

Крім того, журналіст Олександр Кальченко звернув увагу на слова нардепа Кузьміна про те, що що наш гарант і його поплічники в особі координаційних органів створили "свою паралельну судову владу", і розповів, як Зеленський зганьбився перед усім світом з "плівками Медведчука".

Також Ренат Кузьмін написав у своєму телеграм-каналі, що Печерський райсуд прийняв рішення про продовження термінів слідства у справі голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука. За його словами, самого Медведчука викликали до суду за 48 хвилин до початку засідання, а судді за 10 хвилин, без його присутності, розглянули 7 томів справи.

Раніше повідомляли, що перший заступник генерального прокурора Роман Говда порушив закон, не подавши вчасно клопотання про продовження запобіжного заходу у справі голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука. Як заявив журналіст Володимир Бойко, згідно зі змінами до КПК України, прийнятими через поширення коронавірусної хвороби 13 квітня 2020 року № 558-IX, встановлено, що "клопотання про продовження строку тримання під вартою подається не пізніше ніж за десять днів до закінчення дії попередньої постанови про тримання під вартою".

Тобто, ОГП не подав клопотання ні за 10 днів, ні за 5 днів, таким чином повністю порушивши закон.