Майже 1 мільярд субвенції: В уряді хочуть закупити ноутбуки для 60 тисяч вчителів

hromadske

Завдяки цій субвенції вчитаелі змржуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 тисяч вчителів. Про це повідомляє прес-служба Мінцифри.

У держбюджеті передбачено додаткове фінансування - 1 млрд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. 

Зокрема, 980 млн виділені саме на придбання ноутбуків. Завдяки цій субвенції вчитаелі змржуть зробити процес навчання більш сучасним і доступним.

"Уже цього року ми забезпечимо понад 60 тисяч вчителів якісною технікою. Ця ініціатива зараз - одна з пріоритетних, над якою ми працюємо спільно з МОН. Продовжуємо цифровізувати освітню сферу. Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках - це майбутнє освіти. Наша мета - зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей", - розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

У наказі МОН прописані вимоги до техніки. Це гарантія того, що комп’ютери будуть високої якості.

З урахуванням співфінансування та очікуваної вартості ноутбука у 20 тис. грн планується закупівля понад 60 тис. ноутбуків за цією субвенцією. Така вартість розрахована за результатами консультацій із вендорами та після аналізу ринку.

"Усі ініціативи, які ми реалізуємо в діджиталізації освіти, направлені на організацію належного освітнього процесу в умовах пандемії. Важливо, щоб учителі мали змогу користуватися сучасними гаджетами у своїй повсякденній роботі. ", - наголосив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

У квітні була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції. Використати субвенцію можна буде на засадах співфінансування:

- 70% - за рахунок субвенції, 30% - за рахунок місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 тис. осіб;

- 90% - за рахунок субвенції, 10% - за рахунок місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менш ніж 40 тис. осіб;

- 95% - за рахунок субвенції, 5% - за рахунок місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.

Комп’ютери закуплять на 24 області та м. Київ.

Нагадаємо, що раніше Мінцифри запустило Всеукраїнську школу онлайн у мобільному додатку.