Магнітні бурі в січні: Астрофізики дали прогноз на початок 2021 року

За прогнозами, магнітосфера в першому місяці наступного року буде спокійною

Фото з відкритих джерел

Метеозалежні люди в січні зможуть спати спокійно, адже сильні магнітні бурі не турбуватимуть їх на початку 2021 року. Про це свідчать прогнози Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.

Відповідно до них, магнітосфера в першому місяці наступного року буде спокійною, а сильних коливань не передбачається. Крім того, без посилень магнітних бурь пройде і новорічна ніч.

Вірогідність магнітної бурі та магнітного шторму на Новий рік

Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН

Водночас найбільші сплески очікуються 3-го, 5-го , 6-го числа, а також із 18 по 21 січня включно. Такі коливання не "дотягують" до рівня G1, проте можуть позначитися на самопочутті деяких людей.

Прогноз магнітних бурь на січень 2021 року Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН

За словами лікарів, геомагнітні бурі найсильніше відчувають метеозалежні люди. Проблеми можуть виникнути й у літніх людей, а також тих, хто страждає серцево-судинними хворобами, є гіпо- або гіпертоніками. Через бурі в них може "стрибати" тиск, збиватися серцевий ритм та сильно боліти голова.

Раніше повідомлялося, що астрономи спрогнозували в 2021 році чотири затемнення: два з них будуть сонячними, ще два – місячними. Така кількість вважається для подібних явищ астрономічною нормою.