Локдаун в Україні можуть запровадити вже в листопаді, - Кузін

hromadske

Обмеження можна буде відтягнути, якщо українці вакцинуватимуться

Україна може наблизитися до червоної зони епідемічної небезпеки в листопаді, внаслідок чого можливе запровадження локдауну. Про це повідомив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю "ВВС News Україна".

За словами чиновника, якщо українці вакцинуватимуться й дотримуватимуться соціальної дистанції, локдаун можна буде відтягнути на грудень-січень або й зовсім не допустити.

При цьому Кузін уточнив, що рішення про локдаун ухвалює місцева влада, але в разі сильного погіршення ситуації максимальні обмеження можуть запровадити на національному рівні.

На запитання, який з регіонів може постраждати першим, головний санітарний лікар відповів, що наразі погіршення ситуації є в усіх регіонах. Проте найбільше страждають східні і західні області України, адже там фіксують дещо більше хворих, ніж в інших областях.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що Україна може уникнути нового локдауну в разі вакцинації якомога більшої кількості людей.

Новини за темою: Ляшко анонсував привілеї для вакцинованих у разі локдауну

Своєю чергою, Ігор Кузін зазначав, що влада поки що не планує запроваджувати локдаун в країні. Замість цього хочуть дотримуватися адаптивного карантину.