Локдаун не потрібен, якщо українці вакцинуватимуться, - Шмигаль

Прем'єр-міністр закликає усіх громадян пройти вакцинацію проти COVID-19

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль Урядовий порталПрем’єр-міністр України заявив, що введення посилених карантинних обмежень не буде потрібне, якщо громадяни відповідально поставляться до вакцинації та пройдуть щеплення проти COVID-19. Про це Денис Шмигаль сказав під час прес-конфекренції, повідомляє "Укрінформ".

"Чи потрібен нам локдаун? Якщо всі вакцинуються, свідомо і відповідально до цього підходять, - не потрібен. Чи локдаун вплине не економіку - вплине. Ми тільки набрали темп зростання, ми хочемо його зберегти. Тому я буду раз за разом закликати українців вакцинуватися, не переживати. Вакцини, які є в Україні, - надійні, ефективні і безпечні", - наголосив Шмигаль.

Новини за темою: В Україні не будуть вводити обов'язкову вакцинацію від коронавірусу, - Шмигаль

Також він нагадав, що зміни до постанови про карантинні обмеження, які уряд схвалив 13 вересня, покликані не блокувати роботу економіки, а убезпечити населення від інфікування та наслідків COVID-19.

"У жовтій зоні все може працювати за умови, що колективи вакциновані щонайменше першою дозою і відвідувачі провакциновані щонайменше першою дозою. Це нормальні умови для того, щоб не блокувати економіку, не закривати школи, садочки, не переривати навчальний процес, не зменшувати ВВП, надходження в бюджет і, в результаті, не зменшувати зарплати медиків і вчителів з точки зору логічного ланцюжка. Ми хочемо, щоб все працювало, нічого не закривалося, але ми маємо убезпечити людей від заражень і наслідків COVID-19", - сказав прем'єр-міністр.

Шмигаль додав, що у червоній зоні епіднебезпеки також діятимуть вимоги вакцинації для роботи бізнесу і соціальної сфери.

"Треба мати дві дози (вакцини проти COVID-19, - ред.) для того, щоб працювати закладу, але колектив має бути провакцинований на 100%, і відвідувачі також мають показати сертифікат про вакцинацію двома дозами. Це убезпечує людей від зараження і наслідків, і це не дає розповсюджуватися "ковіду", і водночас дає бізнесу змогу працювати", - підкреслив Шмигаль.

Новини за темою: Українському бізнесу можуть дозволити працювати навіть у червоних зонах

Нагадаємо, Кабінет міністрів змінив правила карантину в Україні. Відтепер українці за наявності COVID-сертифікатів зможуть обійти більшість обмежень у жовтих і червоних зонах.