"Люди змушені брати ті паспорти": Резніков вважає, що близько 300 тис. українців в ОРДЛО отримали російські паспорти примусово

Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

Він підкреслив, що примусово вилучати російські паспорти ніхто не буде

Близько 300 тисяч українців, які наразі мешкають на окупованій території Донецької і Луганської областей, отримали паспорти РФ примусово. Про це заявив віцепрем'єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Резніков в інтерв'ю ТСН.

Міністр стверджує, що громадяни, які залишились в ОРДЛО, стали заручниками режиму НЗФ. 

"Люди змушені брати ті паспорти, тому що вони є заручниками, це їх спосіб виживання там. Тому держава повинна знайти механізм, як з цими наслідками потім діяти", - сказав Резніков.

За словами політика, вирішити це питання планують через законопроєкт про державну політику перехідного періоду, який зараз знаходиться на стадії розробки. Він підкреслив, що примусово вилучати російські паспорти ніхто не буде.

"Друге: коли відбудеться деокупація, у них буде право вільного вибору, що робити з тим паспортом. Задекларувати, що вони від нього відмовляються, визнають тільки українське громадянство", - додав Резніков.

Нагадаємо, раніше представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський заявив, що громадян з ОРДЛО, які мають російські паспорти, вже почали призивати до Збройних сил Російської Федерації.