Люди з цукровим діабетом мають в рази вищу ймовірність госпіталізації при грипі, - лікар

Україні загрожують два штами грипу Фото з відкритих джерел

Ці люди повинні вакцинуватися проти грипу в першу чергу

Люди з цукровим діабетом мають у 3-6 разів вищу ймовірність госпіталізації при грипі. Ці люди повинні вакцинуватися в першу чергу. Про це говорить доктор медичних наук, професор кафедри сімейної медицини Запорізького державного медичного університету Ірина Волошина, повідомляє NV.ua.

"По-перше, якщо людина з діабетом захворіє на грип, то може статися загострення самого діабету. В такому разі людина потребуватиме зміни лікування та госпіталізації. Другий момент: такий пацієнт може мати вторинні, гнійні ускладнення грипу. По-третє, запалення легень (грипозна пневмонія) у людей з діабетом протікає надзвичайно важко", - зазначила Ірина Волошина.

Новини за темою: У Києві проти грипу в аптеках вакцинувалися майже дві тисячі людей

Професор наголосила, що дітей, у яких діагностували цукровий діабет, потрібно вакцинувати від крипу обов'яково.

"Дітей ми вакцинуємо з шестимісячного віку. Якщо у вас тільки народилась дитина, і вона не досягла віку шести місяців, то всі, хто оточує це маля, мають його захистити. Адже всі люди, які перебувають в контакті з дитиною, можуть принести на своїх слизових оболонках цей вірус і заразити її. А якщо немовля до шести місяців захворіє на грип, то воно, скоріш за все, потрапить одразу до реанімації", - розповіла Ірина Волошина.

Нагадаємо, у Києві 10 листопада стартував проект вакцинації від грипу в аптеках. Узяти в ньому участь могла будь-яка повнолітня особа за умови купівлі вакцини будь-якого виробника в аптеці та попереднього безкоштовного огляду лікаря на місці.