Лікарям хочуть встановити доплати за високий рівень щеплень: У Раді зареєстрували законопроект

Фото з відкритих джерел

У проекті закону пропонується закріпити обов'язок лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та МОЗ інформувати пацієнтів щодо механізму дії щеплень та їх ефективності

Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроект, який передбачає виплати лікарям за високі результати охоплення щепленнями. Законопроект №6333 “Про внесення змін до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо інформування про профілактичні щеплення та здійснення виплат лікарям за високі результати охоплення щепленнями” оприлюднено на сайті ВР, передає "Укрінформ".

“Законопроект розроблено з метою включення до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" положень, які закріплюють основні принципи та суб'єктів здійснення інформування про профілактичні щеплення”, - йдеться у пояснювальній записці.

У проекті пропонується закріпити обов'язок лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та Міністерства охорони здоров'я (через відповідний контакт-центр) інформувати пацієнтів щодо механізму дії щеплень та їх ефективності. Також визначаються основні принципи та засади проведення такого інформування, законодавчі підстави для одноразових додаткових грошових виплат лікарям, які надають первинну медичну допомогу, за ефективне інформування.

У документі закріплюється обов'язок Міністерства охорони здоров’я розробити та прийняти нормативно-правовий акт, де визначатиметься зміст і послідовність основних етапів інформування.

Пропонується також встановити, що у разі досягнення встановлених Кабінетом Міністрів показників проведених профілактичних щеплень пацієнтів, з якими укладено декларацію, лікарі отримуватимуть додаткові виплати.

Новини за темою: Коли лікарі отримуватимуть по 20 тисяч гривень зарплати: Відповідь МОЗ

Нагадаємо, Кабінет міністрів України додатково виділив 205 млн гривень на доплати медикам.