Ляшко закликав українців не робити тести на антитіла до коронавірусу без необхідності

Вакцинація у світі триває Фото з відкритих джерел

Після проведення щеплення імунітет формується, але тест на антитіла може це не зафіксувати

Українців закликають не робити тести на виявлення антитіл до коронавірусу без крайньої необхідності. При цьому їх також просять не прив'язувати наявність або відсутність антитіл до дії вакцини проти коронавірусу. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє "Цензор.НЕТ". 

Ляшко зазначив, що після проведення щеплення імунітет формується, однак метод, яким визначали антитіла, може це не зафіксувати.

"Це (вакцинація, - ред.) не є показником для проведення якихось досліджень на антитіла. Це виключно маркетинговий хід, і не потрібно бігати робити після перенесеної хвороби або після проведеної вакцинації, якщо ви тільки не потрапите в певну категорію, коли вам рекомендується це зробити для проведення досліджень. Крім гуморального імунітету, є ще клітинний імунітет і відсутність або наявність антитіл, яке може досліджувати та чи інша тест-система в тій чи іншій лабораторії - це не свідчення того, що вакцина працює або не працює", - сказав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, в Україні станом на ранок 13 травня зафіксували 2 135 886 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Упродовж минулої доби лабораторно підтвердили 6 813 нових випадків коронавірусу. За цей час одужали 19 507 людей. При цьому 346 осіб померли від ускладнень COVID-19. Від початку пандемії в Україні зафіксували 47 333 летальні випадки через коронавірус, тоді як 1 816 643 пацієнти зуміли подолати хворобу.