Ляшко розповів про причини рекордної кількості хвороб серця в Україні

РБК

Очільник МОЗ додав, що українці вживають забагато солі на добу

Рекордна кількість хвороб серця в Україні продиктована нездоровим способом життя та шкідливими звичками громадян. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на форумі "Україна 30. Здорова Україна".

"Зараз у структурі захворюваності серцево-судинні захворювання перебувають на першому місці, і вони, як, наприклад, гіпертонічна хвороба, - це наслідок нездорового харчування, великої кількості солі, шкідливих звичок, низької активності... На жаль, в Україні сьогодні рівень серцево-судинних захворювань у 4 рази вищий, ніж у країнах Європейського Союзу", - сказав Ляшко.

За словами міністра, за останніми даними 34% українців віком від 18 до 80 років курять сигарети. Також 20% курять кальян, вважаючи, що шкода від нього менша. Водночас молодь починає все активніше використовувати електронні прилади нагрівання тютюну, що теж шкодить серцю.

Також кожна п'ята людина за один раз споживала понад 6 мінімальних доз алкоголю.

Очільник МОЗ додав, що українці вживають занадто багато солі на добу - 13 грамів замість 5 грамів. 

"Це відбувається не тільки через споживання консервованих, перероблених продуктів, куди додається сіль у великій кількості", - наголосив Ляшко.

Новини за темою: У Львові помер чоловік, якому 9 днів тому пересадили серце

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу для журналістів розповів, коли в Україні буде нова хвиля коронавірусу. За його словами, зростання нових випадків COVID-19 прогнозують на осінь-зиму.