Ляшко пояснив, як підвищуватимуть заробітну плату медикам

Фото з відкритих джерел

Мінімальна зарплата медсестри має бути 13,5 тисяч гривень, лікаря - 20 тисяч

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко пояснив, як будуть піднімати зарплату медикам. За його словами, в указі президента говориться, що мінімальна зарплата для медсестри має бути 13,5 тисяч гривень, а лікаря - 20 тисяч. Про це він повідомив в інтерв'ю "РБК-Україна".

Глава МОЗ зазначив, що, оскільки неможливо врегулювати окрему галузь шляхом підняття мінімального рівня зарплати, МОЗ працює над тим, щоб змінити корпоративне управління у системі охорони здоров'я, де будуть чітко виписані колективні договори і головний лікар або директор буде зобов'язаний здійснити таку оплату.

"А для цього нам потрібно наповнити Програму медичних гарантій. Інше, що ми також розглядаємо - це підписання галузевої угоди між профспілками, роботодавцями та Міністерством охорони здоров'я як представником уряду. У ній ми чітко зафіксуємо ті цифри, які є в указі президента", - повідомив він.

Нагадаємо, Офіс президента опублікував указ очільника держави Володимира Зеленського про підвищення мінімальної заробітної плати для медичних працівників. Для лікарів оплата праці має передбачатися не менш ніж 20 тис. гривень на місяць, а для середнього медперсоналу - не менш ніж 13,5 тис. гривень на місяць.