Ляшко не виключає, що Україна може почати робити три щеплення від коронавірусу

Фото з відкритих джерел

За словами міністра, Україна готова до закупівлі вакцини на 2022 рік

Якщо ВООЗ ухвалить рішення після проведення клінічних досліджень і після реєстрації регуляторами робити третє щеплення від коронавірусу, то Україна його робитиме. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає "Укрінформ".

За словами міністра, Україна готова до закупівлі вакцини на 2022 рік.

"Україна готова та розглядає можливість закупівлі двох доз додаткової вакцини і на 2022, і на 2023 роки, оскільки ми точно не знаємо, наскільки стійким буде імунітет після щеплення. І ми готові закуповувати цю вакцину, і все у нас для цього готово", - сказав Ляшко.

Водночас очільник МОЗ зауважив, що компанія Pfizer проводить клінічні дослідження своєї вакцини на предмет доцільності введення третьої дози для більш ефективного захисту.

"У разі, якщо ухвалять рішення після проведення клінічних досліджень і після реєстрації регуляторами, в тому числі  ВООЗ, щоб після повного комплексу, тобто двох щеплень, які ми зробили зараз, потрібно буде третє, бустерне, ...ми вийдемо на одне щеплення (тобто, один курс вакцинації з трьох доз, - ред.). Якщо ухвалять рішення, що забезпечує (імунітет, - ред.) на рік два щеплення і після цього треба буде знову зробити повний комплекс - одне щеплення і через 28 днів друге щеплення - ми виходимо і на таке рішення. Україна до цього готова", - додав Ляшко.

Новини за темою: МОЗ про прив'язку роботи шкіл до вакцинації: Такі ініціативи будуть з'являтися надалі

Нагадаємо, раніше головний державний санлікар Ігор Кузін заявив, що скасування маскового режиму в Україні можливе за умови, якщо більшість українців будуть провакциновані від коронавірусу.

За даними Державного експертного центру МОЗ України, ризик розвитку серйозних побічних явищ після вакцинації від COVID-19 становить менше 1%. У 95% випадків  побічні ефекти після вакцинації були прогнозованими. Найчастіше вакциновані особи скаржилися на підвищення температури, біль та набряк у місці ін’єкції.