Лауреатом Нобелівської премії-2021 з літератури оголошено письменника з Танзанії

Фото з відкритих джерел

Нобелівську премію отримав письменник Абдулразак Гурна

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2021 оголошено письменника з Танзанії Абдулразака Гурна. Про це повідомляє телеграм-канал УНІАН.

"Нобелівський комітет заявив, що Гурні присудили премію з літератури за "безкомпромісне і лагідне осягнення наслідків колоніалізму і долі біженців у вирі культур і континентів", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Премія за ЗНО на відмінно: Постанову підтримав освітній комітет Ради

Нагадаємо, у Швеції та Норвегії розпочався Нобелівський тиждень, під час якого стануть відомі лауреати цієї престижної премії за 2021 рік.

Нобелівську премію в галузі фізіології або медицини за 2021 рік розділили американські фізіолог Девід Джуліус і молекулярний біолог Ордем Патапутян. Вчених відзначили за відкриття рецепторів температури і дотику. 

Нобелівську премію з фізики у 2021 році отримали вчені Сюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі за "новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем".

Нобелівську премію з хімії вручили за розвиток асиметричного органокаталізу. Лауреатами Нобелівської премії з хімії в 2021 році стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан.

Нагадаємо, Нобелівська премія - одна з престижних міжнародних премій, яку щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або великий внесок у культуру або розвиток суспільства. Сума премії змінюється в залежності від доходів фонду Нобеля. Минулого року вона становила 10 млн шведських крон (близько 1,1 млн доларів).