Китай увів дзеркальні санкції проти ЄС: Під обмеження потрапили політики і вчені з Євросоюзу

Фото з відкритих джерел

Раніше ЄС ввів санкції проти Китаю

Китай ввів санкції щодо п'яти депутатів Європарламенту, європейських вчених і політиків, а також щодо чотирьох юридичних осіб ЄС у відповідь на санкції Брюсселя за порушення прав людини Пекіном в Сіньцзяні. Про це йдеться в заяві на сайті МЗС КНР.

"Європейський Союз ввів односторонні санкції щодо китайських фізичних і юридичних осіб 22 березня, пославшись на так звані проблеми з правами людини в Сіньцзяні. Цей крок, заснований виключно на брехні і дезінформації, ігнорує і спотворює факти, грубо втручається у внутрішні справи Китаю, грубо порушує міжнародне право і основні норми, що регулюють міжнародні відносини, і серйозно підриває відносини Китаю і ЄС. Китай рішуче заперечує і рішуче засуджує це", - йдеться в заяві.

До списку санкцій потрапили п'ять депутатів Європарламенту - Райнхард Бутікофер, Міхаель Галер, Рафаель Глюксманн, Ільхан Кучюк, Міріам Лексман.

Також санкції введені проти нідерландського депутата Сьєрда Сьєрдсма, депутата парламенту Бельгії Самюель Коголаті, депутата Сейму Литви Довіле Шакалене, німецького вченого Адріана Ценца і шведського дослідника Бьорна Єрдена.

Відповідним особам та їхнім сім'ям заборонений в'їзд на материк, в Гонконг і Макао. Їм, а також пов'язаним з ними компаніям і установам заборонено вести справи з Китаєм.

У санкційний список включені й Комітет з політики і безпеки Ради Європейського Союзу, підкомітет з прав людини Європейського парламенту, Інститут китайських досліджень Меркатора в Німеччині і Фонд Альянсу демократій в Данії.

Нагадаємо, раніше Євросоюз ввів нові санкції за порушення прав людини, під які потрапили китайські чиновники, причетні до геноциду уйгурів, і чеченські - через переслідування представників ЛГБТ.