Кузьмін про закриття "112 Україна", NewsOne і ZIK: ВСУ відкладає розгляд позовів каналу з місяця в місяць

Народний депутат України від "Опозиційної платформи - За життя" Ренат Кузьмін 112ua.tv

Верховний суд спеціально відкладає розгляд позовів закритих телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK вже який місяць

Верховний суд спеціально відкладає розгляд позовів закритих телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK вже котрий місяць. Про це заявив народний депутат від партії "Опозиційна платформа – За життя" Ренат Кузьмін в ефірі "Першого Незалежного".

"Я вас поверну до закриття трьох телеканалів. Чотири. Чотири телеканали були закриті абсолютно по свавіллю, нібито тому, що Тарас Козак, власник трьох телеканалів, фінансував тероризм. Послухайте, якщо Тарас Козак фінансував тероризм, то канали телевізійні при чому? Ну посадіть Тараса Козака у в'язницю за фінансування тероризму. Навіщо ви закрили чотири телевізійні канали?" - сказав він.

Депутат підкреслив, що закон такого права не дає владі. "Що зробили чотири канали? Звернулися до суду з позовами, до Верховного Суду України. Ну то що? Ці позови не розглядаються, а відкладається їх розгляд з місяця в місяць, так? Якщо мені пам'ять не зраджує, на листопад місяць, так, відклали? А канали закрили в лютому. Тобто з лютого по листопад майже рік канали не працюють. І ніякої відповідальності, ніхто не обурюється, судді..." - додав Кузьмін.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів. 

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру. 

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За останні чотири місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 55 тис. матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.