Кузін запевнив, що грошей на лікування хворих на коронавірус вистачить до кінця року

РБК-Україна

МОЗ очікує, що надійдуть чотири мільйони ПЛР-тестів

Коштів на лікування пацієнтів із коронавірусом вистачить до кінця 2021 року. Про це заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, передає "Українське радіо".

"Якщо ці кошти будуть закінчуватися, то ми будемо звертатися до уряду щодо додаткового виділення коштів", - сказав Кузін.

Водночас головний державний санітарний лікар зазначив, що МОЗ у літній період готується до спалаху COVID-19. Зокрема, Україна закупила додатково концентратори і забезпечила практично всі ліжка для COVID-пацієнтів централізованим киснем або кисневими концентратами.

Крім того, у МОЗ очікують, що надійдуть чотири мільйони доз ПЛР-тестів.

"Зараз сформований запас ПЛР-тестів, принаймні на три місяці роботи, і точно так само на рівні кожної лікарні сформований запас засобів індивідуального захисту, якого вистачить на три місяці. Здійснюється оновлення клінічних протоколів", - додав Кузін.

Новини за темою: На Тернопільщині підтвердили 52 випадки інфікування штамом коронавірусу "Дельта"

Нагадаємо, в Україні станом на ранок 5 серпня зафіксували 2 256 397 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. За минулу добу лабораторно підтвердили 1052 нові випадки коронавірусу. За цей час одужали 542 особи. При цьому 25 осіб померли від ускладнень COVID-19.

До того ж в Україні офіційно підтвердили 147 випадків інфікування штамом коронавірусу "Дельта". Головний державний санітарний лікар зазначив, що найбільш стрімкими темпами штам "Дельта" поширюється у Волинській, Одеській, Тернопільській областях, а також у Чернівцях та Києві. Зараз у цих містах найвищий відсоток позитивних випадків штаму "Дельта".