Кузін розповів про масштаби поширення штаму "Дельта" в Україні

Ігор Кузін Цензор.нет

До кінця року діагностувати "Дельту" методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні

Протягом останніх двох тижнів кількість виявлених випадків коронавірусу штаму "Дельта" в Україні зросла в 3,5 раза. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає прес-служба МОЗ.

За його словами, до кінця року діагностувати "Дельту" методом ПЛР зможуть на рівні областей та на національному рівні.

"Зараз система охорони здоров'я готова реагувати на виклик нової хвилі COVID-19, викликаної дельта-штамом коронавірусу. Але пам'ятайте, що звичайні профілактичні заходи (носіння масок, миття рук, використання антисептиків, дотримання фізичної дистанції) зможуть захистити вас і ваших рідних від інфікування COVID-19, а вакцинація - убезпечить від тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації або смерті від COVID-19", - сказав Кузін.

Також він підкреслив, що протягом літа в Україні визначили і підготували 256 лікарень, які надають спеціалізовану допомогу при COVID-19. Потужність налічує майже 39 тисяч ліжко-місць, з них 96% забезпечено киснем.

Новини за темою: Очікуємо на нову хвилю: Ляшко б’є на сполох через поширення штаму "Дельта"

Нагадаємо, раніше у Чернігові підтвердили два випадки зараження штамом коронавірусу "Дельта", який вважається більш заразним за початковий варіант COVID-19. Також штам у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації.

До цього у Львівській області виявили сім випадків зараження штамом коронавірусу "Дельта". Двоє інфікованих повернулися до України з Росії. 

Також у Вінницькій області підтвердили 25 випадків зараження штамом коронавірусу "Дельта", з яких три - виявилися летальними. Зокрема, серед померлих чоловік і жінка із Гайсинського району - обом по 83 роки і 73-річний чоловік із Вінницького району. Про третього померлого інформації немає.