Кравченко – Радуцькому, Степанову та Ляшку: Припиніть брехати, жодна вакцина проти COVID-19 не пройшла третій етап клінічних випробувань

Голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко Фото з відкритих джерел

На сьогодні у світі немає жодної вакцини проти COVID-19, яка б пройшла третій етап клінічних випробувань. Тому представники МОЗ і влади, які заявляють, що закуповувати російську вакцину не можна через відсутність третьої фази випробувань, обдурюють українців. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко.

Він нагадав, що технічний комітет з вакцин ВООЗ почав свою роботу ще в лютому 2020 року. Було визначено критерії до розробки проведення клінічних випробувань безпосередньо вакцин проти COVID-19. І ВООЗ рекомендувала всім країнам перейти на просту екстрену реєстрацію вакцин.

"Комітет цей працює з лютого місяця безперервно, представника України там немає. Якби був представник – ми б знали про те, що всі вакцини, які сьогодні використовуються у світі, – а зареєстрованих вісім вакцин всього лише, – вони всі зареєстровані за процедурою екстреної реєстрації. І жодна з цих восьми вакцин досі остаточно не завершила третю фазу клінічних випробувань безпосередньо своїх вакцин. Зокрема і "Пфайзер", і AstraZenecа, і безпосередньо "Модерна", і чотири китайських вакцини. Тому я і звернув увагу на те, що не треба брехати людям. Всі вакцини, які наразі використовуються у світі, а їх вісім, – вони не завершили третю фазу клінічних випробувань", – зазначив Кравченко.

Він також підкреслив, що Україна не отримає вакцини проти коронавірусної інфекції в ті терміни, які заявлено владою.

"Ці препарати, ці вакцини не надійдуть на територію України через те, що ми дуже розраховували на вакцину кампанії "Пфайзер" і "Модерна", на те, що ми отримаємо її від всесвітньої ініціативи COVAX, яку ініціювала ООН, але ми вже знаємо, що Всесвітня ініціатива COVAX відчуває фінансовий дефіцит на 2021 рік у розмірі 20 млрд дол. Тож у них немає ані вакцини, ані грошей. Тому в цьому разі нам звідти нічого не прийде в майбутньому році. Що стосується китайської вакцини – точно так само ми її не отримаємо найближчим часом, тому що нас вкотре обдурили, тому що договір на постачання китайської вакцини від компанії "Синовак" між собою підписали дві українські контори, ДП "Медичні закупівлі України" і ПрАТ "Лекфарм". Я думаю, що компанія "Синовак" китайська навіть не знає про те, що дві українські фірми між собою підписали договір на постачання їхньої вакцини", – додав медик.

Він заявив, що в таких умовах відмовлятися від російської вакцини – це "безумство".

"Я звернувся до міністра охорони здоров'я Степанова, голови Комітету Радуцького і головного державного санлікаря Ляшка. Я їх попросив: "Припиніть брехати". Перестаньмо брехати, відкиньмо політичні аспекти та почнімо займатися винятково реалізацією гуманітарної, соціальної місії, виходячи з професійних міркувань, виходячи з точки зору професійних міркувань. Наразі єдина держава, єдиний науково-дослідний центр Гамалії нам пропонує не просто вакцину, а технології. Розумієте, відмовлятися від таких пропозицій – це просто повне безумство. Російська вакцина "Супутник V" наразі за своєю імуногенністю, ефективністю та за застосуванням за схемою вакцинації – це вакцина номер один. Не тільки в Україні, розумієте. І не дарма всі провідні фармкомпанії світу і наукові дослідницькі центри якраз займаються розробкою векторних вакцин в цьому разі", – додав Кравченко.