Кравченко: COVAX і ООН досі не знають, яку вакцину від коронавірусу використовуватимуть

Сергій Кравченко Фото з відкритих джерел

COVAX і ООН в цей час навіть не знають, яку вакцину від коронавірусу вони будуть використовувати для вакцинації населення. Про це заявив лікар, голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко в ефірі програми "Расклад Кулинича" на телеканалі Апостроф TV, пише apostrophe.ua.

При цьому він нагадав, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні відвідував Німеччину і під час виступу застосував термін вакціоналізм, тобто, він мав на увазі, що "велика кількість економічно розвинених країн замовила різного роду вакцини в десятки разів більше потреб власного населення".

"Так, це перше. Він заявив, що з таким підходом ми не подолаємо пандемію у світі. По-друге, він сказав, що фінансовий дефіцит програми COVAX становить зараз 5 млрд доларів. А сама програма на 2021 рік має дефіцит бюджету у 20 млрд доларів. Крім того, генсек ООН звернувся до економічно розвинених країн, щоб вони цю надмірну кількість вакцин передали ВООЗ для реалізації програми COVAX. Це говорить про те, що COVAX і ООН в цей час навіть не знають, яку вакцину вони будуть використовувати", - підкреслив Кравченко.

Нагадаємо, голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук заявив, що в Україні є всі необхідні потужності для виробництва вакцини від коронавірусу.