Кожен третій учасник ЗНО не зміг вирішити завдання з математики за 9-й клас

Фото з відкритих джерел

Однак математику не планують прибирати зі списку обов'язкових предметів для складання на ЗНО

Третина учасників зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) не змогли вирішити завдання з математики рівня базової середньої школи. Про це повідомив виконувач обов'язків директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Валерій Бойко, передає "Інтерфакс-Україна".

"Мені теж сумно, що кожен третій не подолав поріг, встановлений всього на рівні 10 балів. Але я не готовий коментувати, чому так сталося, я готовий тільки констатувати, що кожен третій учасник зовнішнього незалежного оцінювання, який здавав математику, не міг вирішити завдання навіть не за старшу школу (11 клас, - ред.), а за базову школу (9 клас, - ред.)", - сказав Бойко на прес-конференції в Києві у вівторок.

У свою чергу міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет вказав, що результати ЗНО з року в рік з будь-якого предмету різні.

"Цього року математика гірше, але ви можете подивитися, що в цьому році істотно вище англійська мова. Можливо, громадський запит. Можливо, більш гуманітарна освіта цього покоління", - зазначив Шкарлет.

Він підкреслив, що для значного підвищення рівня математичної компетенції планується реорганізація концепції системи освіти, зміни в освітніх програмах.

Крім того, міністр вказав, що математику не планують прибирати зі списку обов'язкових предметів для складання на ЗНО.

"Це ж можна розцінити як певний суспільний мінус щодо того, що 30% не здали математику, і прибирати ще математику з ЗНО - це нерозумний крок. Якщо ми хочемо підвищити рівень математичної компетенції, то упор на придбання максимальної кількості математичних знань повинен бути зроблений у всіх сферах, тому і прийнята концепція системи освіти. (Міністерство, - ред.) не збирається прибирати математику", - пояснив Шкарлет.

Нагадаємо, додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання запланована на 29 червня тестуванням з хімії. Результати додаткової сесії ЗНО будуть оголошені до 23 липня.

Раніше Міністерство освіти і науки опублікувало відеороз'яснення щодо того, які прохідні бали потрібні для вступу до вищих навчальних закладів під час вступної кампанії - 2021.