Компанії Johnson & Johnson і AstraZeneca вивчають можливість зміни вакцин від коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Компанії хочуть усунути ризик утворення тромбів

Компанії Johnson & Johnson і AstraZeneca досліджують, чи можна модифікувати їх вакцини проти COVID-19, щоб усунути ризик утворення тромбів. Про це передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на іноземні джерела.

Повідомляється, що Johnson & Johnson, AstraZeneca і Оксфордський університет разом з незалежними вченими проводять дослідження, щоб з'ясувати, чи можуть потенційні модифікації їх вакцин проти COVID-19 знизити або усунути ризик рідкісних, але серйозних випадків утворення тромбів, пов'язаних з щепленнями.

Як зазначає джерело, є надія, що причина утворення тромбів може бути виявлена, і AstraZeneca зможе змінити свою вакцину до наступного року.

"AstraZeneca активно працює з регулюючими органами та науковою спільнотою, щоб зрозуміти ці надзвичайно рідкісні явища згортання крові, включаючи інформацію для ранньої діагностики та втручання, а також відповідного лікування", - сказав представник компанії.

У Johnson & Johnson заявили, що хочуть забезпечити правильну діагностику, належне лікування та оперативну звітність медичних працівників.

"Ми також підтримуємо продовження досліджень та аналізу, працюючи з медичними експертами та світовими органами охорони здоров'я", - додали в компанії.

Джерело також повідомляє, що зміна вакцини може призвести до необхідності повторного схвалення з боку регулюючих органів і зміни прав власності.

Використання вакцини J&J було тимчасово призупинено в США після того, як був виявлений ризик утворення тромбів. У березні в багатьох країнах Європи та світу призупинили або обмежили використання вакцини AstraZeneca після повідомлень про виникнення тромбів у невеликої кількості щеплених.

Раніше повідомлялося, що Японія пожертвує 11 млн доз вакцини AstraZeneca іншим країнам.