Колишнього голову КСУ Олександра Тупицького судитимуть за злочини проти правосуддя

Олександр Тупицький Фото з відкритих джерел

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань

За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора до Подільського районного суду м. Києва скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього голови Конституційного суду України Олександра Тупицького за фактами вчинення кримінальних правопорушень проти правосуддя. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

"Розслідуванням встановлено, що в жовтні 2018 року обвинувачений з корисливих мотивів та в інтересах колишнього Голови Вищого господарського суду України, який розшукується правоохоронними органами, здійснив підкуп свідка, переслідуючи мету, щоб він відмовився від давання показань або надав завідомо неправдиві показання у кримінальному провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ "Зуївський енергомеханічний завод"", - повідомили в Офісі генпрокурора.

Окрім того, як повідомляється, упродовж 2018-2019 років обвинувачений неодноразово надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань.

Як раніше повідомлялось, за процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора слідчими Державного бюро розслідувань завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні стосовно колишнього Голови Конституційного суду України за фактами вчинення кримінальних правопорушень проти правосуддя.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський скасував укази про призначення Олександра Тупицького та Олександра Касмініна суддями Конституційного суду України. Рішення пояснили загрозою незалежності держави.

Згодом стало відомо, що звільнені з посад суддів Конституційного суду Олександр Тупицький та Олександр Касмінін мають намір оскаржити відповідний указ президента України Володимира Зеленського у Верховному суді.

Раніше повідомляли, що у грудні 2020 року Володимир Зеленський підписав указ про тимчасове відсторонення голови Конституційного суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ. Тупицького підозрюють у введенні суду в оману і примушуванні свідка до відмови від надання свідчень.