Колтунович: Проект бюджету - 2022 - це плювок в обличчя громадянам з мінімальними фіксованими доходами

Олександр Колтунович Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Проект бюджету - 2022 - це плювок в обличчя громадянам з мінімальними фіксованими доходами. Про це в ефірі "Першого Незалежного" заявив народний депутат України від партії "Опозиційна платформа - За життя" Олександр Колтунович.

"Я навіть зробив такий аналіз, що цей бюджет - це все ж плювок в обличчя громадянам України з мінімальними фіксованими доходами. Уявіть собі, буде мінімальна заробітна плата протягом усього року практично не змінюватися, з 6500 грн піднімуть до 6700 грн, що це таке 200 грн? Це 3%, це менше ніж інфляція в цьому році, інфляція була, точніше зараз є офіційно 6.2%, на окремі види комунальних послуг це зростання більш ніж 100%, так само, як товари першої необхідності. Інші показники, прожитковий мінімум також не змінюється, цифра буде з першого січня 2393 грн, але, що показово, в доларах, в доларах ці цифри мізерні, навіть порівняно з тим, що ми мали в 2013 році. Для прикладу, пропонується прожитковий мінімум 83 долари, всього 83 долари, наприклад, в 2013 ця цифра була 147 доларів, майже в два рази менше, ніж це було в 2013 році", - сказав Колтунович.

Також народний депутат України зазначив, що мінімальна пенсія залишиться на рівні кінця цього року і ми маємо зменшення кількості субсидій.

"Мінімальна пенсія також не змінюється, мінімальна пенсія залишиться на рівні кінця цього року, і вона складе 1934 грн, або якщо ми беремо обмінний курс 28.6, це буде цифра 67 доларів. Цифри на субсидії виділяються 38 млрд грн, теж багато це чи мало? У 2018 році був 71 млрд грн, потім 55 млрд, а зараз 38 млрд, ось до чого ми скочуємося, ми маємо зменшення кількості субсидій на тлі того, що у нас ростуть нарахування за житлово-комунальні послуги."

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів України в середу ухвалив проект Державного бюджету на 2022 рік. І якщо кілька днів тому документ проекту держбюджету не був оприлюднений на широке коло і можна було тільки припускати, якими будуть показники кошторису країни, то сьогодні все це можна дізнатися з опублікованого законопроекту.