Кліматолог пояснив причину аномального літа в Україні

У спеку потрібно пити воду дуже часто Фото з відкритих джерел

Кліматолог зазначила, що до середини XXI століття температура може збільшитися для України

Цьогорічний серпень в Україні виявився у середньому на 1-2 градуси спекотнішим, ніж в цілому за місяць в період 1991-2020 років. Це пов’язано з людською діяльністю та викидами парникових газів. Про це заявив кліматолог, завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух в інтерв'ю "Главреду".

За словами фахівця, наразі немає точних методів, які дозволять точно спрогнозувати, якою буде температура.

"Зростання температури більшою мірою обумовлено антропогенним фактором, тобто людською діяльністю та викидами парникових газів. Якщо до цього фактору додасться ще й підвищення сонячної активності, температура повітря може відчутно зрости", - сказала Балабух.

Водночас кліматолог зазначила, що до середини XXI століття температура може збільшитися для України в середньому на 1,5 градуса в порівнянні з початком цього століття.

Новини за темою: Погода на сьогодні: У деяких північних та центральних областях пройдуть дощі з грозами

Нагадаємо, раніше голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий заявив, що вже за 50 років Україна стане схожою на Австралію. Територія буде поступово спустелюватися з південного сходу на північний захід. Через кліматичні зміни, більшість знаменитих українських чорноземів перетвориться на зону "ризикованого землеробства".