Хто зможе зробити ПЛР-тест безкоштовно: У МОЗ дали роз'яснення

Направлення на безкоштовне тестування повинен надати сімейний лікар

ПЛР-тест для діагностування коронавірусу Фото з відкритих джерел

Отримати безкоштовний ПЛР-тест на COVID-19 можуть не лише пацієнти, у яких є підозра на коронавірусну хворобу. Сімейний лікар повинен направити на безоплатне тестування пацієнтів із симптомами пневмонії та ГРВІ. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

"Безоплатному тестуванню на COVID-19 наразі підлягають не лише пацієнти, у яких є підозра на коронавірусну хворобу", - йдеться в повідомленні.

Так, згідно з офіційними стандартами лікування, сімейний лікар обов’язково повинен призначати ПЛР-тестування таким категоріям пацієнтів:

- із підозрою на COVID-19;

- з ознаками інших ГРВІ;

- з ознаками вірусної пневмонії;

- з позагоспітальною пневмонією;

- контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Новини за темою: ПЛР-тестування на COVID-19 не завжди точно показує інфікування, - лікар-пульмонолог

Зазначається, що першим трьом групам повинні спершу провести швидке тестування на антиген до COVID-19 до того, як рекомендувати ПЛР-тест.

Направлення на безкоштовне тестування повинен надати сімейний лікар.

Міністерство закликає звертатися на гарячу лінію – 0 800 60 20 19, якщо ваш сімейний лікар відмовляється скерувати вас на тестування при вище згаданих ознаках.

Нагадаємо, Київська міська адміністрація повідомила, що наявність COVID-сертифіката або ПЛР-тесту для відвідування закладів у Києві не є обов'язковою. Такі правила будуть актуальні тільки тоді, коли Київ вийде із жовтої зони карантину та увійде в помаранчеву або червону.