Хто зі щеплених все одно ризикує померти від COVID-19: Дослідження вчених

Середній вік померлих від коронавірусу, незважаючи на вакцинацію, склав 85 років

Фото з відкритих джерел

Учені з Національного інституту охорони здоров'я Італії з'ясували, що середній вік людей, які померли від коронавірусу, незважаючи на вакцинацію, склав 85 років. Також у них було не менше п'яти супутніх хронічних захворювань. Про це повідомляє агентство Reuters.

Зазначається, що середній вік смерті серед нещеплених становив 78 років із чотирма наявними супутніми захворюваннями.

Із 1 лютого по 5 жовтня цього року вчені вивчали медичні карти 671 невакцинованого померлого від COVID і 171 повністю вакцинованого.

За звітний період в Італії зафіксовано 38 096 смертей від COVID-19. Серед них 33 620 були невакцинованими, 2 130 отримали лише одну дозу або були інфіковані незабаром після щеплення, коли антитіла ще не встигли виробитися, а 1 440 були повністю вакциновані.

Таким чином, вчені дійшли висновку, що від COVID-19 ризикують померти вакциновані люди похилого віку, у яких є хронічні захворювання. 

Новини за темою: Коли в Україні з’явиться новий небезпечний штам коронавірусу "Дельта Плюс": У Держпродспоживслужбі зробили прогноз

Нагадаємо, нещодавно радник глави Всесвітньої організації охорони здоров'я Брюс Айлвард заявив, що пандемія коронавірусу може тривати протягом значної частини 2022 року, оскільки бідні країни світу не отримують достатньо вакцин.