Обов'язкова вакцинація або негативний ПЛР-тест: В Україні затвердили нові правила пасажирських перевезень на час карантину

Відповідні правила не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень

фото з відкритих джерел

Кабмін затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину. Зміни почнуть діяти з 21 жовтня. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

З 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із жовтим, помаранчевим чи червоним рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів жовтого рівня епідемічної небезпеки;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку "Дія";
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який діє 72 години.

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автобусні маршрути, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Відповідні правила не будуть застосовуватися до міських і внутрішньообласних перевезень.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака і пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Новини за темою: Ляшко: Нова хвиля коронавірусу в Україні почалася раніше, ніж очікувалося

Нещодавно повідомлялося, що сьогодні, 11 жовтня, на нараді з президентом України Володимиром Зеленським Кабмін обговорював питання про посилення карантинних обмежень в громадському транспорті та закладах харчування для невакцинованих громадян.