Кабмін ухвалив законопроект щодо підвищення штрафів у сферах електроенергетики та теплопостачання

Фото з відкритих джерел

Законопроект передбачає збільшення штрафів за порушення норм експлуатації обладнання та мереж у сферах електроенергетики та теплопостачання

Кабінет Міністрів погодив проект закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питань державного енергетичного нагляду (контролю). Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Метою законопроекту, розробленого Міністерством енергетики, є приведення положень Кодексу у відповідність із законами про ринок електроенергії та про теплопостачання шляхом врегулювання питань, пов'язаних зі здійсненням держнагляду за технічним станом та організацією експлуатації енергообладнання та мереж, зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.

Згідно з документом, це сприятиме забезпеченню надійного та сталого функціонування сфер електроенергетики та теплопостачання.

Крім того, зокрема, наголошується на необхідності перегляду розмірів штрафів за порушення в цих сферах, оскільки вони не відповідають сучасним вимогам і не мають каральної функції. Отже, законопроект уточнює перелік порушень, а також запроваджує збільшені штрафи на повторні аналогічні порушення протягом року.

Так, за порушення нормативних актів із технічної експлуатації обладнання та мереж у сферах енергетики та теплопостачання пропонується штраф на рівні від 1 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у той час як у чинному Кодексі максимальний штраф становить 10 неоподатковуваних мінімумів. Водночас повторне порушення протягом року вже оподатковуватиметься штрафом від 10 до 20 н. м. За невиконання вимог Держінспекції з енергонагляду вперше буде штраф від 10 до 20 н. м., за повторне порушення - від 20 до 50 н. м.

У чинному кодексі максимальний штраф за порушення становить 10 н. м. Такі штрафи встановлені і для підприємств електроенергетики, і для теплопостачання.

Новини за темою: Чи буде взимку в Україні електроенергія: Як Київ домовлявся про електрику з Білоруссю

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що влада не планує підвищувати тарифи на газ, опалення та електроенергію.