Кабмін пропонує карати за неповагу до суддів ВАКС

Фото з відкритих джерел

Відповідний законопроект підтримано урядом

Кабінет міністрів України підтримав законопроект, який передбачає можливість реагування на неповагу до суддів вищих спеціалізованих судів, зокрема Вищого антикорупційного суду. Про це повідомила прес-служба Міністерства юстиції.

Передбачається, що закон надасть повноваження суддям вищих спеціалізованих судів на розгляд таких справ у порядку, встановленому для місцевих господарських та адміністративних судів, апеляційних судів та Верховного суду.

При цьому постанову, прийняту за результатами розгляду справи, можна буде оскаржити в Апеляційній палаті Вищого спеціалізованого суду.

За словами заступника міністра юстиції Олександра Банчука, до проявів неповаги до суду відноситься злісне ухилення від явки з боку свідка, потерпілого, позивача, відповідача або непідкорення їх та інших громадян розпорядженню головуючого. Крім того, йдеться й про порушення порядку під час судового засідання і вчинення дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених правил.

Новини за темою: В Україні створять конкурсну комісію з відбору суддів КСУ

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада  прийняла за основу в другому читанні законопроект про електронне правосуддя. Документ передбачає поетапне введення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.