Johnson & Johnson провалила другу фазу клінічних випробувань вакцини проти ВІЛ-інфекції в Африці, - Reuters

Johnson & Johnson Фото з відкритих джерел

Наразі ефективність препарату становить 25,2%, однак компанія продовжить дослідження

Компанія Johnson & Johnson провалила другу фазу клінічних випробувань вакцини проти ВІЛ-інфекції в Африці. Наразі ефективність препарату трохи перевищує 25%. Про це повідомляє Reuters.

У випробуваннях брали участь 2600 жінок, які проживають у п’яти країнах ПАР, де торік було виявлено 60% нових випадків зараження. 63 учасниці, які отримали плацебо, й 51, які отримували вакцину, заразалися ВІЛ-інфекцією. Наразі ефективність препарату становить 25,2%, однак компанія продовжить дослідження.

Окрім того, Johnson & Johnson продовжить вивчати ефективність вакцини серед чоловіків, які мали статеві контакти з іншими чоловіками або ж трансгендерами. Ці випробування проходять на території Північної та Південної Америки й Європи та завершаться в березні 2024 року.

Нагадаємо, нещодавно компанія Johnson & Johnson заявила, що після введення другої дози її вакцини Janssen у пацієнтів спостерігається зростання кількості антитіл у 9 разів. Зокрема, під час другої фази було досліджено приблизно 2 000 осіб у США та Європі. Вони отримали бустерні дози через шість місяців після першої дози вакцини Janssen.