Інкубаційний період "британського" штаму коронавірусу становить 1-3 дні, - Степанов

Максим Степанов Слово і Діло

За словами міністра, практично не фіксують безсимптомний перебіг хвороби

Британський штам коронавірусу, який нещодавно почав ширитись Україною має інкубаційний період 1-3 дні. Про це під час брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"По всій території нашої країни зараз розповсюджений британський штам коронавірусу. Цей штам вірусу більш агресивний, вражає молодих людей", - сказав Степанов.

Очільник МОЗ зауважив, що період захворювання британським штамом зменшився до 1-3 днів та є втричі заразнішим. Також він вражає не лише легені, а й слизові оболонки, нирки, печінку та центральну нервову систему.

За словами міністра, безсимптомного перебігу хвороби практично не фіксується. При цьому, як правило, перебіг хвороби важкий.

Водночас він повідомив, що були випадки, коли пацієнти з цією мутацією вірусу, помирали від фізичної неможливості дихати, перебуваючи при цьому при свідомості.

Новини за темою: Степанов: Ситуація з поширенням коронавірусу на території України погіршується

Нагадаємо, станом на 17 березня, у світі в 118 країнах зафіксували випадки захворювання на британський штам коронавірусної інфекції COVID-19.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що британський штам коронавірусу в Україну привезли два трудові мігранти в Івано-Франківській області.