Індійський штам коронавірусу "Дельта" поширюється у півтора разу швидше, а перебіг хвороби є набагато тяжчим, ніж за попередніх варіантів коронавірусу, - Кузін

Телеканал ZIK

Особливістю штаму коронавірусу "Дельта" є те, що він досить швидко передається від людини до людини

Штам коронавірусу "Дельта" поширюється майже в півтора разу швидше, а перебіг хвороби є набагато тяжчим, ніж за попередніх варіантів коронавірусу. Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив головний санлікар України Ігор Кузін, передає "112ua.tv".

"Особливістю штаму коронавірусу "Дельта" є саме те, що він досить швидко передається від людини до людини. Тобто він майже в півтора раза швидше переходить від однієї хворої людини до іншої. І, на жаль, він також спричиняє досить велику кількість випадків, що вимагають саме інтенсивної терапії або реанімаційних заходів. Тобто перебіг хвороби є набагато тяжчим, ніж за звичайного штаму", - сказав він.

Головний санлікар також зазначив, що повторні випадки інфікування трапляються "не як стандарт, а радше як виняток".

Варіант коронавірусу "Дельта" виявили в Індії в жовтні минулого року. Відтоді він поширився у понад 80 країнах світу. В Україні офіційно зафіксували лише два випадки. Серед нових симптомів виділяють нежить, головний біль і біль у горлі.

За рішенням Кабінету міністрів з 25 червня тим, хто прибуває з РФ, Португалії, Індії, Великої Британії та Північної Ірландії, заборонено перетинати кордон без негативного результату експрес-тесту. Саме у цих країнах спостерігається найбільша кількість випадків зараження новим штамом коронавірусу.

Нагадаємо, у Центрі громадського здоров’я очікують спалах штаму коронавірусу "Дельта" у вересні.