Індійські вчені визнали "Супутник V" ефективним від штаму коронавірусу "Дельта"

Російська вакцина "Супутник V" ТАСС

Вакцини, які використовують в Індії для імунізації населення від коронавірусу, в тому числі російський "Супутник V", ефективні для боротьби зі штамом "Дельта"

Вакцини, які використовують в Індії для імунізації населення від коронавірусу, в тому числі російський "Супутник V", ефективні для боротьби зі штамом "Дельта". Про це в коментарі індійському агентству ANI заявив доктор Н.К. Арора, керівник робочої групи Центру з COVID-19, з посиланням на дослідження Індійської ради медичних досліджень (ICMR).

"Так, нинішні вакцини є ефективними від штаму "Дельта" згідно з дослідженнями, які провів ICMR з цього питання", - сказав експерт.

Наразі Індія використовує вакцину Індійського інституту сироватки CoviShield, створену за ліцензією AstraZeneca, препарат від Bharat Biotech Covaxin і російський "Супутник V".

Що стосується ймовірності нової хвилі коронавірусу в Індії, експерт сказав, що країна ще не вийшла з актуального спалаху. За його словами, будь-які майбутні хвилі  контролюватимуть і стримуватимуть, якщо велика кількість людей будуть вакциновані.

"Вірус починає заражати частину населення, яка є найбільш сприйнятливою, а також схильною до цієї інфекції. Вірус ненадовго відступає після того, як успішно заражає значну частину населення, і завдає удару у відповідь, коли імунітет, сформований у людей після природного зараження, слабшає", - сказав Арора.

Нагадаємо, раніше авторитетний науковий журнал Nature повідомив про зростання кількості підтверджень ефективності та безпеки російського препарату від коронавірусу "Супутник V".