Імунітет до COVID-19 зберігається 13 місяців після одужання, - дослідження

Фото з відкритих джерел

Тим часом МОЗ України рекомендує вакцинуватися навіть якщо ви вже перехворіли

Медики Страсбурзького університетського госпіталю провели нове дослідження по імунітету до COVID-19. За результатами, він може зберігається 13 місяців після одужання. Дослідження опубліковано на порталі Medrxiv, повідомляє "РБК-Україна".

Дослідження зосереджувалось на валідації серологічних аналізів із використанням великої когорти медичних працівників зі Страсбурзького університетського госпіталю, які вилікувались від COVID-19 у легкому перебігу.

Дослідники вивчали відповідь імунітету на COVID-19 протягом тринадцяти місяців після зараження. Також було визначено частоту повторного зараження протягом вищезазначеного періоду дослідження.

Таким чином дослідження продемонструвало тривалу стійкість антитіл IgG - протягом тринадцяти місяців - і їхню здатність захистити від повторного інфікування COVID-19 у цей період.

Раніше у МОЗ пояснили, чи потрібно вакцинуватися, якщо перехворів на COVID-19 - рекомендується вакцинуватися навіть у тому випадку, якщо ви вже хворіли, так як імунітет, який розвивається після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусної хвороби.