Генсек ООН заявив про рекордне підвищення температури Землі

За словами генсека, людство опинилося на краю прірви

TUT.BY

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зробив заяву про глобальне потепління. За його словами, людство опинилося на краю прірви. Про це йдеться на сайті ООН.

За словами Гутерріша, 2020 рік став ще одним безпрецедентним періодом екстремальних погодних і кліматичних катаклізмів. Минулого року температура Землі досягла рекордно високого рівня за 3 мільйони років.

"Минулого року було вже на 1,2 градуса спекотніше, ніж в доіндустріальні часи - це небезпечно близько до півтораградусної межі, встановленої науковим співтовариством. Ми все ще рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 2,4 градуса до кінця століття. Ми дійсно стоїмо на краю прірви", - підкреслив він.

Генсек ООН зазначив, що чинних зобов'язань країн щодо скорочення викидів парникових газів недостатньо, щоб запобігти кліматичній катастрофі.

"Але якщо ми будемо працювати разом, ми зможемо запобігти гіршим наслідкам порушення клімату і використовувати відновлення після пандемії COVID-19, щоб направити нас на більш чистий і зелений шлях", - додав Гутерріш.

Нагадаємо, що раніше країни ЄС домовились про скорочення викидів парникових газів до 2030 року.

Також генеральний директор Tesla Ілон Маск пообіцяв 100 мільйонів доларів винахіднику, який знайде спосіб економічно вигідно перетворювати вуглекислий газ на паливо.