Фармацевтична компанія Merck просить дозволити використання у США таблеток від COVID-19, - Associated Press

Фото з відкритих джерел

Якщо це станеться, то це буде перша таблетка, показана для лікування коронавірусу

Фармацевтична компанія Merck звернулася до регулювальних органів США з проханням дозволити її таблетку для лікування COVID-19. У компанії відзначили, що таке рішення додасть просту у використанні зброю у світовий арсенал проти пандемії. Про це повідомляє Associated Press.

У понеділок, 11 жовтня, виробник ліків попросив FDA дозволити використання "Молнупіравіру". Якщо це станеться, це буде перша таблетка, показана для лікування хвороби. Як відомо, всі інші препарати для лікування COVID-19 потребують внутрішньовенного введення або ін'єкції.

Варто зазначити, що "Молнупіравір" - противірусні таблетки, які люди могли би приймати вдома, щоб зменшити симптоми та прискорити одужання. Відзначається, що препарат може виявитися революційними, зменшивши колосальне навантаження на лікарні США і допомагаючи стримувати спалахи в бідніших країнах зі слабкими системами охорони здоров'я. Також він зміцнить двосторонній підхід до пандемії: лікування за допомогою ліків і профілактику за допомогою вакцинації.

Новини за темою: В Україну привезли інноваційні ліки від COVID-19: Вони вже в регіонах

FDA перед прийняттям рішення вивчить дані компанії про безпеку та ефективність препарату.

Фармкомпанія Merck та її партнер Ridgeback Biotheotherapy заявили, що вони спеціально попросили агентство надати екстрене використання таблеток для дорослих із COVID-19 від легкого до помірного ступеня.

Нагадаємо, Європейське агентство лікарських засобів (EMA) розглядає заявку на реєстрацію препарату від COVID-19 швейцарської компанії Roche.