Електронний лікарняний вже оформили понад мільйон українців, - МОЗ

Інформацію про сформовані е-лікарняні своїх працівників роботодавці можуть дізнатися в кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг ПФУ

У МОЗ заявили, що електронні лікарняні будуть впроваджені уже скоро Фото з відкритих джерел

На сьогодні заклади охорони здоров’я сформували вже понад 1,7 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність. На їх основі було згенеровано понад 1 млн 180 тисяч електронних листків непрацездатності, з яких роботодавці передали до Фонду соціального страхування України на оплату 164 тисячі лікарняних на загальну суму 267,5 млн гривень. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

"Україна повністю перейшла на електронні лікарняні. На сьогодні заклади охорони здоров’я сформували вже понад 1,7 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН). На їх основі було згенеровано понад 1 млн 180 тисяч електронних листків непрацездатності, з яких роботодавці передали до Фонду соціального страхування України на оплату 164 тисячі лікарняних на загальну суму 267,5 млн гривень. Це перші результати впровадження системи електронних лікарняних, повний запуск якої відбувся на початку жовтня", - йдеться в повідомленні.

У МОЗ зазначили, що інформацію про сформовані е-лікарняні своїх працівників роботодавці можуть дізнатися в кабінеті страхувальника на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Там же можна побачити усі записи про тимчасову непрацездатність, які будуть зареєстровані в Електронному реєстрі листків непрацездатності в майбутньому. 

Новини за темою: У Пенсійному фонді розповіли, кому не видаватимуть е-лікарняний

Також у Міністерстві зауважили, що з 1 жовтня 2021 року Україна повністю перейшла на електронні лікарняні. Тепер жодних паперових бланків, уся інформація - виключно онлайн.

Замість лікарняного листка відтепер лікар створює електронний МВТН. Саме цей електронний документ підтверджує непрацездатність протягом певного періоду. І на підставі МВТН формується електронний лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності з урахуванням даних у Реєстрі застрахованих осіб.

Відповідну інформацію можна переглянути в особистому кабінеті застрахованої особи на порталі Пенсійного фонду. 

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що видача паперових лікарняних можлива в чотирьох випадках.