Ефективність комп'ютерної томографії для діагностики коронавірусу є сумнівною, - МОЗ

У питанні направлення на комп’ютерну томографію лікарі мають спиратися на загальний стан пацієнта

Питання додаткових щеплень від коронавірусу потребує додаткового дослідження Фото з відкритих джерел

Ефективність використання комп'ютерної томографії для діагностики COVID-19 є сумнівною. У першу чергу тому, що відсутність змін на КТ ще не означає відсутність захворювання. Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

"Позитивний тест на коронавірусну хворобу COVID-19 за умови задовільного стану пацієнта не є підставою для призначення КТ. Якщо існує підозра на інфікування COVID-19, то спочатку лікар має направити пацієнта на тестування. Якщо провести його неможливо, а стан хворого погіршується, тоді призначають КТ органів грудної клітки", - йдеться в повідомленні.

Коли варто призначати КТ:

  • при неможливості забезпечити ПЛР-діагностику коронавірусної хвороби COVID-19;
  • при наявності таких симптомів, як дихальна недостатність, чи існуванні супутніх патологій;
  • у випадку негативного ПЛР-тесту у пацієнтів із вираженими ознаками захворювання при їх важкому загальному стані. 

Зазначається, що у питанні направлення на комп’ютерну томографію лікарі мають спиратися на загальний стан пацієнта, наявність дихальної недостатності, показник сатурації (насиченості крові киснем), температуру тіла.

Водночас фахова спільнота не рекомендує використовувати КТ ​​як масовий метод для всіх, хто має ознаки коронавірусної хвороби. Спеціалісти радять послуговуватись методом ультразвукової діагностики для відслідковування захворювання. Його перевага в тому, що він не дає додаткову дозу опромінення, як у випадку із КТ.

Новини за темою: В Україні зросла кількість госпіталізацій дітей із COVID-19: Вже є кілька летальних випадків

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України пропонує доповнити перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням.