Ефективність вакцини від COVID Novavax перевищує 90%, - дослідження

NovaVax Reuters

Також у компанії зазначають, що вакцина добре переноситься

Сьогодні, 14 червня, у біотехнологічній фірмі Novavax заявили, що її вакцина проти COVID-19 є безпечною і ефективною на 90,4%. Ці дані були отримані під час третього етапу клінічного випробування - в ньому взяли участь майже 30 000 учасників зі США та Мексики. Про це повідомляє CNBC.

Заявлено, що вакцина з двома дозами є 100% ефективною для запобігання середньотяжкому та тяжкому перебігу захворювання та 93% ефективною проти деяких варіантів, зазначає Novavax. Планується подати дозвіл до Управління з контролю за продуктами та ліками у третьому кварталі цього року.

Зазначається, що в результаті досліджень було оцінено 77 підтверджених інфекцій COVID серед 29 960 учасників дослідження. Новавакс зазначив, що у групі плацебо спостерігали 63 випадки захворювання на коронавірус проти 14 випадків у групі, яка отримувала дві дози вакцини. Це призвело до оцінки ефективності вакцини в 90,4%.

Також в компанії зазначають, що вакцина добре переноситься. Найпоширенішими побічними ефектами були втома, головний біль, біль у м'язах та біль у місці ін'єкції, які зазвичай тривали не більше двох-трьох днів.

Нагадаємо, у МОЗ повідомляли, що перші поставки вакцини Novavax до України очікуються в липні - серпні поточного року.