Дим від вулкана на Канарах досягнув України: Чи існує небезпека

На висотах 10-15 кілометрів спостерігається перевищення концентрації діоксиду сірки

Pixabay

На Канарських островах триває виверження вулкану Кумбре-В'єха. Наразі по всій Європі помічено повітряні маси з підвищеним рівнем концентрації діоксиду сірки. Цей дим вже досяг і території України. Про це повідомляє Укргідрометцентр у Facebook.

Зазначається, що перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на висотах 10-15 кілометрів.

"На повітря, яким ми з вами дихаємо – це не впливає значним чином. У випадку випадіння опадів – утворюється слабокислий дощ, який знову ж таки, за словами вчених, не становить суттєвої небезпеки для навколишнього середовища", - повідомили в Укргідрометцентрі.

Також повідомляється, що синоптична ситуація в Україні зараз є динамічною – повітряні маси доволі швидко переміщуються територією нашої країни.

"За прогнозами, протягом наступної доби маса повітря, що містить перевищені концентрації SO2 вже практично повністю покине територію України, відходячи у східному напрямку", - додали синоптики.

Нагадаємо, виверження вулкана Кумбре-В’єха на острові Ла-Пальма, що входить до іспанських Канарських островів, розпочалося 19 вересня.

Внаслідок виверження вулкана було завдано збитків на 87 мільйонів євро. Лава зруйнувала майже 200 будинків і змусила тисячі людей тікати. 

Іспанія виділить 200 млн євро на відновлення острова Ла-Пальма.