Дошкільні заклади освіти і школи переходитимуть на нове меню до 2022 року, - Міносвіти

Фото з відкритих джерел

Нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року

Міністерство освіти і науки та Міністерство охорони здоров’я надали спільне роз'яснення щодо організації харчування у новому навчальному році у школах та садочках. Очікується, що нове шкільне меню впровадять вже з 1 вересня. Про це повідомляє "Суспільне".

Так, згідно з постановою уряду, нові норми харчування набирають чинності з 1 вересня 2021 року, тобто нині постанова від 2004 року "Про затвердження норм харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку" є чинною та підлягає застосуванню. Проте у закладах освіти можуть виникнути об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та послуг з харчування.

"Зважаючи на об’єктивні труднощі з організацією закупівель харчових продуктів та/або послуг з харчування, що виникають у закладів освіти та їхніх засновників, МОЗ спільно з МОН розробили проект необхідних змін до постанови №305", — повідомили у МОН.

Зокрема, зміни передбачають встановлення гнучкого перехідного періоду на нові норми харчування у період з 1 вересня 2021 року до 1 січня 2022 року.

"Враховуючи це, на сьогодні відсутні правові підстави для здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням закладами освіти та їхніми засновниками нових норм харчування, передбачених законодавством", — додали у Міносвіти.

Нагадаємо, у Чернігові через отруєння грибами померла 5-річна дівчинка з багатодітної родини.

Також повідомлялось, що у Харківській області закрили дитячий садок після масового отруєння дітей.