Доктор Комаровський пояснив, як діяти в разі нестачі кисню під час хвороби на COVID-19

Євген Комаровський Фото з відкритих джерел

Неправильне використання кисневого концентратора може спричинити вибух

В умовах пандемії COVID-19 багато хворих людей вдома відчувають брак кисню й користуються кисневими концентраторами, проте не знають правил користування обладнанням, що загрожує вибухом. Про це повідомив лікар-педіатр Євген Комаровський у своєму форумі.

За словами Комаровського, перед використанням кисневого концентратора варто дізнатися, що таке редуктор і кисневий балон. Лікар наголошує, що  кисень несумісний з жирами тому не можна працювати з вибухонебезпечним обладнанням, якщо руки в олії або чомусь подібному.

Крім того, доктор зазначив, що в разі хвороби на COVID-19 кисень потрібен, коли є відчуття нестачі повітря та/або пульсоксиметр показує сатурацію нижче 93%. Удома найефективніше й найбезпечніше використовувати саме кисневий концентратор, але перед використанням треба провітрювати кімнату, щоб обладнанню було звідки брати кисень.

Новини за темою: Українцям пояснили, як безпечно подорожувати на Новий рік під час пандемії

Що стосується характеристик обладнання, то при купівлі або оренді кисневого концентратора варто звертати увагу на те, що він має бути розрахований щонайменше на 5 літрів за хвилину. А використовувати концентратор треба до тих пір, поки не зникне відчуття нестачі повітря, а сатурація не стане вищою за 95.

"Скільки на це піде часу – не знає ніхто. Але крім концентратора обов’язково ще лежати на животі щонайменше 4−6 годин на день. І тільки коли стане суб'єктивно й об'єктивно (сатурація підніметься мінімум до 93−95) краще, зможете поділитися концентратором з тим, хто його потребує", – висловився Комаровський.

Нагадаємо, нещодавно доктор Комаровський розповів, що раптова втрата нюху є одним з найбільш типових симптомів коронавірусної хвороби COVID-19. Проте існують ситуації, коли цей симптом реально загрожує нашому життю.