До весни коронавірус може забрати в Європі ще 700 тисяч життів, - ВООЗ

До 1 березня у Європі та Центральній Азії кількість смертей може перевищити 2 мільйони

Існує кілька десятків можливих ускладнень після коронавірусу Фото з відкритих джерел

Європейський офіс Всесвітньої організації охорони здоров'я оприлюднив звіт, згідно з яким до весни у регіоні може померти від коронавірусу ще 700 тисяч людей. Про це з посиланням на Associated Press повідомляє "Укрінформ".

Зазначається, що Європейський офіс ВООЗ, розташований у Копенгагені, попереджає про можливе зростання кількості смертей. У Європі та Центральній Азії, яка також входить до сфери цього відділення ВООЗ, протягом останнього тижня спостерігалося майже 4200 смертей щодня – удвічі більше, ніж у вересні. Наразі у регіоні зафіксовано 1,5 млн смертей.

У ВООЗ назвали три чинники, які впливають на зростання смертності. По-перше, це найбільш заразний штам "Дельта", який поширюється нині. По-друге, скасування обмежувальних заходів, таких як носіння масок та дотримання дистанції. Третім фактором є велика кількість невакцинованого населення.

Відзначається, що в тому випадку, якщо ці тенденції не зміняться, до 1 березня у Європі та Центральній Азії кількість смертей може перевищити 2 мільйони.

Новини за темою: Європа залишається єдиним регіоном у світі, де кількість смертей від коронавірусу продовжує зростати, - ВООЗ

"Сьогодні ситуація з COVID-19 у Європі та Центральній Азії дуже серйозна. Нас чекає важка зима, але ми не повинні втрачати надію, тому що всі ми – уряди, чиновники, громадяни – можемо здійснити рішучі заходи для стабілізації пандемії", - йдеться у звіті.

Як зазначається, з часом ефективність вакцин знижується, і тому на сьогодні має бути пріоритетом щеплення бустерною дозою людей із вразливих груп. Зокрема, у ВООЗ радять надавати бустерну дозу вакцини насамперед медичним працівникам та людям старше 60 років. Також в організації нагадують про важливість дотримуватися гігієни та пам'ятати про дотримання дистанції, аби зупинити поширення вірусу.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я може оголосити завершення пандемії коронавірусу. Це зроблять, якщо система охорони здоров'я не буде перенавантажена.