До Саакашвілі не допускають особистого лікаря, - Денісова

Під час останнього відвідування лікарю стало відомо, що в аналізах Міхеіла було виявлено критично низький рівень калію

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що до екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі не допускають особистого лікаря. Про це вона написала у Facebook. 

"До громадянина України Міхеіла Саакашвілі не допускають особистого лікаря Ніку Кіпшидзе. Учора під час нашої зустрічі лікар повідомив, що його не допускають до Міхеіла. Інколи він змушений очікувати по 5-7 годин біля входу до в'язниці № 18, а дозвіл на відвідування отримує лише у випадках погіршення стану здоров'я Саакашвілі", - йдеться в повідомленні.
 
За словами Денісової, під час останнього відвідування лікарю стало відомо, що в аналізах Міхеіла було виявлено критично низький рівень калію, дефіцит якого призводить до погіршення роботи серцево-судинної системи.
 
"Стабілізувати стан його здоров'я можна лише медичними препаратами, але через недопуск особистого лікаря, Міхеіл відмовився їх приймати", - зазначила вона.
 
Як повідомив лікар під час зустрічі з омбудсменом, Міхеіл готовий виконати рішення ЄСПЛ та припинити голодування, якщо його буде поміщено до багатопрофільної цивільної лікарні для проходження реабілітації після голодування.
 
 
Також Ніколоз Кіпшидзе підтвердив висновки медичних експертів центру "Емпаті" та Народного захисника Грузії, що у медзакладі в'язниці № 18 не може бути забезпечено проведення усіх необхідних заходів для виведення Міхеіла із голодування. Більш того, за його словами, у Грузії відсутні лікарі-спеціалісти, які мають відповідний досвід та фах.
 
"Після завершення зустрічі о 23:00, Ніка повернувся до в'язниці чекати на можливість допуску до Міхеіла Саакашвілі. Проте двогодинне очікування не дало результатів - дозвіл на відвідування так і не був наданий. Сьогодні Ніка Кіпшидзе продовжуватиме спроби побачити Міхеіла", - резюмувала Денісова.
 
Нагадаємо, у вівторок, 16 листопада, уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що у Грузії їй не дозволили відвідати ув'язненого екс-президента країни Міхеіла Саакашвілі.