До 76-річчя Великої Перемоги ведучі телеканалу "Перший Незалежний" декламують вірші

Ведучі обрали зворушливі рядки улюблених поетів

9 травня 2021 року виповнюється 76 років від Дня Великої Перемоги.

З цієї нагоди ведучі телеканалу "Перший Незалежний" пригадали вірші, присвячені страшним подіям 1939-1945 років.

До річниці перемоги у Другій світовій війні журналісти обрали зворушливі рядки улюблених поетів, зокрема, Ліни Костенко, Василя Симоненка, Олеся Лупія, Володимира Сосюри та Марії Познанської.

Ведучій Тамарі Мішиній найбільше припала до душі цитата литовської поетеси Саломеї Неріс "Соловей не може не співати". Адже саме цей вірш навіяв їй спогади з дитинства.

Новини за темою: На "Першому Незалежному" 9 травня відбудеться "Святковий марафон на честь 76-річчя Великої Перемоги"

"Пам’ятаю, як у дитинстві дідусь розповідав про страшні роки війни. Найтяжчі часи припадали на зиму, коли воювали, не відчуваючи рук і ніг. А коли наставала весна, як у вірші Саломеї Неріс: "Розтане сніг - і зацвіте бузок"... Як же дідусь чекав це тепло і хоч на якісь ознаки життя у світі, який заживо розстріляли та спалили дотла", -  розповіла Мішина.

Цитатами віршів до Великої Перемоги ведучі вшанували подвиг ветеранів, які боролися з нацизмом і перемогли його. Кожного, кому довелося пережити найбільш криваву і жорстоку катастрофу в історії людства. Війна – це не лише танки, гармати і криваві бої. Війна - це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

За різними даними, тоді загинули від 50 до 85 мільйонів людей.

Історія вчить, що український народ перемагає тоді, коли єдиний. А пам’ять робить українців сильнішими.

Ми пам'ятаємо. Ніколи знову!