Для столичних водіїв вводять нове обмеження швидкості, - КМДА

Facebook-сторінка КМДА

Місто розпочинає реалізацію програми зниження швидкості у житлових зонах до 30 км/год із пріоритетом територій поблизу лікарень та шкіл

Для столичних водіїв вводять нові обмеження швидкості транспортних засобів. Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація у Фейсбук.

Як зазначається, на вул. Лютеранській встановили перший у місті знак обмеження швидкості транспортних засобів до 30 км/год.

За словами заступника голови КМДА Костянтина Усова, місто розпочинає реалізацію програми зниження швидкості у житлових зонах до 30 км/год із пріоритетом територій поблизу лікарень та шкіл. На відповідній ділянці на вулиці Лютеранській розташований ліцей, а дорожній рух тут є одним із найнасиченіших у центрі.

"Швидкість погіршує реакцію водіїв та призводить до зіткнень. Європа йде шляхом зменшення швидкісного режиму в містах", – пояснив Костянтин Усов.

Чиновник підкреслив, що відповідні обмеження діють, наприклад, у Берліні та Брюсселі. "Є приклад Осло, де у 2015 році введено обмеження швидкості до 30 км/год на міських вулицях, і вже у 2019 році, згідно зі звітом Норвезької адміністрації громадських доріг, кількість жертв унаслідок ДТП там зменшилася до 1 випадку. І Київ як сучасне європейське місто також впевнено розвивається у напрямі підвищення безпеки дорожнього руху", – зазначив Костянтин Усов.

Зазначимо, що з 17 до 23 травня Київ долучився до Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який присвячено обмеженню швидкості руху транспортних засобів до 30 км/год у межах житлових та пішохідних зон у містах. 

Нагадаємо, у Києві на семи вулицях з 1 квітня скасували обмеження швидкості руху транспорту до 50 км/год.

Також повідомлялось, що в Україні з 17 березня запрацювали нові штрафи для порушників ПДР. Мінімальний штраф підвищено до 510 гривень.