Для підтвердження необхідності ревакцинації даних недостатньо, - ВООЗ

ВООЗ Фото з відкритих джерел

Організація наголосила, що країнам необхідно зосередились на збільшені кількості вакцинованих людей

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про недостатність даних стосовно необхідності у бустерних дозах вакцини. Організація наголосила, що країнам необхідно зосередились на збільшені кількості вакцинованих людей. Про це, посилаючись на брифінг ВООЗ, повідомляє "РБК-Україна".

"Як і з іншими вакцинами, ефективність вакцини від коронавірусу з часом знижується. Але дослідження показують, що в цілому вакцини забезпечують досить високий рівень захисту", - заявила експерт ВООЗ з імунізації Анн Ліндстранд.

За її словами, сьогодні країнам необхідно збільшити кількість вакцинованих осіб, а не використовувати обмежені ресурси за для повторного введення препарату.

При цьому головний науковий співробітник ВООЗ Сумья Свамінатан відзначила, що використання третьої дози вакцини, може стати оптимальною рекомендацією, втім це питання порушуватиметься через один, або два роки.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило про можливість вакцинувати третьою дозою препарату від коронавірусу осіб з послабленим імунітетом. Наразі в країні вирішують, чи поширювати рекомендацію МОЗ щодо вакцинації третьою дозою на всіх громадян.

Водночас уряд США не рекомендував вводити третю дозу вакцини проти коронавірусу для підсилення її дії. У свою чергу головний інфекціоніст США не виключив, що у майбутньому вони можуть змінити рекомендації.