Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

"Дія" не збирає і не зберігає дані українців, вона лише підтягує дані з реєстрів, - Федоров

Аавторизуючись у "Дії", українці можуть побачити те, що знає про них держава

Додаток "Дія"

Фото з відкритих джерел

Державний сервіс "Дія" не збирає і не зберігає особисту інформацію про українців, а лише відображає дані, які містяться в державних реєстрах. Про це повідомив віце-прем'єр-міністр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю телеканалу "Дом".

"Дія" влаштована таким чином, що вона не збирає інформацію про вас. Коли ви її встановили, вона лише відображає інформацію, яка й так давно є в реєстрах. Коли ви отримували свій ID-паспорт або закордонний паспорт, ви потрапили до демографічного реєстру – і коли ви авторизуєтеся в "Дії", лише з того реєстру підтягується інформація про вас. Так само інформація про вас підтягується з реєстру посвідчень водіїв", - повідомив Федоров.

Міністр наголосив, що унікальність "Дії" в тому, що це "дуже безпечний продукт, який показує інформацію, яка є про вас у реєстрі".

"І коли у вас не підтягується будь-який документ, то для вас це важливий сигнал, що виявляється, ви отримали цей документ і його використовуєте, а його немає у реєстрі", - зазначив чиновник.

Також він додав, що авторизуючись у "Дії", українці можуть побачити те, що знає про них держава, і отримують можливість самі керувати інформацією про себе.

"Це демонстрація підходу держави до персональних даних: персональні дані - це власність ваша, моя, людей, громадян України, а не держави", - резюмував Федоров.

Новини за темою: Ще одна фейкова "Дія": Кіберполіція викрила 17-річного хакера на підробці

Раніше повідомлялося, що українці, які щеплені проти COVID-19 за змішаною схемою, тепер можуть згенерувати сертифікат у додатку "Дія". Автоматично можна згенерувати два документи: для зовнішнього та для внутрішнього використання.

Також повідомлялося, що на порталі державних послуг і в додатку "Дія" з'явиться посвідчення учасників бойових дій та свідоцтво про шлюб. Зокрема, виписку зі свідоцтва про шлюб можна буде створити через веб-сайт порталу "Дія".