Держінспекція архітектури та містобудування припинила роботу: Хто її замінить

Фото з відкритих джерел

ДІАМ - це новий державний орган з відмінною структурою, повноваженнями і новими принципами роботи

Державна архітектурно-будівельна інспекція з 15 вересня припинила свою діяльність. Її функції тепер виконуватиме нове відомство. Замість ДАБІ з 16 вересня запрацює Державна інспекція архітектури та містобудування. Про це повідомляє "Суспільне".

"На мій погляд, прийнято єдине кардинальне рішення: ліквідація цієї інспекції і повна заміна системи, яка має на меті — прозорість і відповідальність", — заявив під час брифінгу міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Він зазначив, що у новому відомстві не передбачено прямого контакту з посадовими особами.

"ДІАМ складається з 200 співробітників. Жодного з них немає з кількісного складу ДАБІ. Усі працівники ДІАМ проходять відповідний відбір, в якому бере участь НАБУ. Ми перевіряємо усі деталі роботи і доброчесності того чи іншого співробітника", — розповів Чернишов.

Він наголосив, що ДІАМ — це "повністю новий державний орган з відмінною структурою, повноваженнями і новими принципами роботи".

Окрім того, що виключено контакти з працівниками, у новому відомстві рішення про необхідність проведення перевірок прийматиме не людина, а система.

"Ми схвильовані ситуацією на будівельному ринку, яка стосується новобудов, довгобудів чи ошуканих інвесторів. Нова система сприятиме ліквідації саме таких випадків", - зазначив міністр.

Новини за темою: Уряд хоче запровадити ПДВ на продаж житла в новобудовах

Нагадаємо, Генеральний план Києва проходить фінальний етап доопрацювання, після якого розпочнеться процедура громадських слухань та обговорення.