ДБР викрило злочинну групу, яка намагалася заробити на торішніх лісових пожежах на Луганщині

ДБР

Орієнтовна загальна сума збитків становить понад 2 млн гривень

Слідчі та оперативні працівники ДБР викрили протиправну схему розкрадання лісоматеріалів на понад 2 млн гривень на території Луганської області. Про це повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань.

"Представники організованої злочинної групи виставляли на біржу якісні лісоматеріали за заниженими цінами. У документах прописувалось, що вони начебто згоріли під час минулорічних пожеж. Це дозволяло значно занижувати ціну на сировину. Крім того, ділки вказували менші обсяги деревини, ніж продавались насправді", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що організував злочинну групу підприємець, який раніше займав посаду радника голови одного з лісгопів.

"До групи також входили посадові особи ДП "Сєвєродонецьке ЛМГ", ДП "Новоайдарське ЛМГ", експосадовець Луганського обласного управління ЛМГ, колишній начальник Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства", - додали в ДБР.

Вказаним особам сприяли місцеві працівники правоохоронних органів, які за винагороду "закривали очі" на порушення.

"За цією схемою 2 липня 2021 року зловмисники спробували вивезти лісоматеріали з території держпідприємств. Працівники ДБР провели масштабну операцію та зупинили 26 вантажних автомобілів з причепами та 3 маніпулятори у різних населених пунктах Луганської області", - зазначили в прес-службі.

Загальна кількість деревини у вантажівках становила приблизно 800 кубів, а за документами - лише 308 кубів. Тобто понад 400 кубів лісопродукції планували вивезти без будь-якого обліку.

Орієнтовна загальна сума збитків становить понад 2 млн гривень.

"На сьогодні проводяться комплексні заходи, спрямовані на з’ясування всіх обставин та зібрання доказів протиправної діяльності причетних осіб, кажуть у ДБР. Наразі направлено клопотання до суду щодо накладення арешту на вилучену лісопродукцію, траспортні засоби та документацію", - підсумували в повідомленні.

Попередня кваліфікація: зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки (2 ст. 364 КК України).

Нагадаємо, що раніше ДБР викрило злочинну організацію, яка розкрадала вугілля з вагонів "Укрзалізниці".